James Cameron wyjaśnia trzygodzinny czas trwania Avatar 2: „Nie spędziliśmy tak dużo czasu na emocjach” w pierwszym filmie

Avatar 2

Oprócz historii miłosnej Jake'a i Neytiri oraz konfliktu, który tkwi w sercu ogromnej epopei science-fiction, Avatar 2 Istota wody zmieni przesłanie dotyczące zmian klimatu, aby promować ochronę oceanów. Podczas gdy pierwszy film bardziej dotyczył niebezpieczeństw związanych z wylesianiem, sequel wyraża osobistą pasję Camerona do oceanografii.

Sequel opowiada historię rodziny Sully - Jake'a, Neytiri i ich dzieci - gdy ich ziemia zostaje rozdarta. Zgodnie z oficjalnym streszczeniem, rodzina Sully znosi niebezpieczeństwo, bitwy na śmierć i życie w całym filmie. Para zostaje wysiedlona ze swoich domów i ucieka do wodnego świata Metkayiny, co zakłóca politykę plemienną. Cameron reżyseruje film i produkuje razem z Jonem Landau.

Avatar 2 Istota wody cały film ma trwać około trzech godzin i 10 minut, prawie 30 minut dłużej niż pierwszy Avatar z 2009 roku. James Cameron powiedział magazynowi Total Film, że jego sequel „Avatar” jest tak dużo dłuższy, ponieważ w porównaniu z pierwszym filmem skupiono się na „związkach i emocjach”.

„Celem jest opowiedzenie niezwykle fascynującej historii opartej na emocjach” – powiedział Cameron. „Powiedziałbym, że w nowym filmie nacisk kładzie się bardziej na postać, bardziej na historię, bardziej na relacje, bardziej na emocje. W pierwszym filmie nie spędziliśmy tyle czasu na związkach i emocjach, co w drugim, a jest to dłuższy film, ponieważ jest więcej postaci do obsłużenia. Do obsługi jest więcej historii”.

Nie tylko bohaterowie Jake (Sam Worthington) i Neytiri (Zoe Saldaña) powracają w sequelu, ale obie postacie mają teraz dzieci (z których jedno gra Sigourney Weaver), które są głównymi bohaterami.

Ludzie mówią: „O mój Boże, rodzinna historia od Disneya? Właśnie tego chcemy…To nie jest taka rodzinna historia” – dodał Cameron. „To historia rodzinna, taka jak Rodzina Soprano jest historią rodzinną”. 

W wywiadzie udzielonym magazynowi Empire latem, Cameron potwierdził, że Awatar: Istota wody „obecnie nadchodzi za około trzy godziny” i powiedział kinom, że nie jest zainteresowany ich skargami.

Przeczytaj także: Teoria Czarnej Pantery 2 wyjaśnia, dlaczego Namor jest nazywany bogiem

„Nie chcę, żeby ktokolwiek narzekał na długość, kiedy siedzą i oglądają telewizję przez osiem godzin” – powiedział Cameron. „Prawie mogę napisać tę część recenzji. Bardzo długi, trzygodzinny film... To jak, daj mi cholerną przerwę. Widziałem, jak moje dzieci siedzą i robią pięć godzinnych odcinków z rzędu. Oto wielka zmiana paradygmatu społecznego, która musi się wydarzyć: w porządku jest wstać i iść siusiać”.

Avatar: Istota wody wchodzi do kin w całym kraju 16 grudnia. Gdzie obejrzeć cały film Avatar 2

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Samotność w Graceland: Analiza Bohaterek Sofii Coppoli w Filmie Priscilla

Recenzja filmu: Avatar 2 – Istota wody